4 paź 2009

Atomowe Fakty

         Wchodząc do pomieszczenia odruchowo naciskasz na przełącznik światła. Przez chwile jarzeniówki na suficie migotały i cykały, aby po chwili rozświetlić wnętrze świetlicy. Pomieszczenie przypominało wnętrze eleganckiego klubu z lat 30 XX w. W sali znajduje się projektor, ekran i parę drewnianych krzeseł, a z głośników słychać było wolny jazz. Dalej w głębi pomieszczenia znajdowały się stoły przeznaczone do gry i półki z książkami, na których okładkach złotymi literami wygrawerowane były ich tytuły.


          „Test, test” Słychać z małych głośników powieszonych w rogach sali. Parę momentów trwa zanim dźwięk się wyreguluje „Słyszysz mnie?” ale głos nie czeka na odpowiedź i kontynuuje „Witam w schronie miejscu, którym jest przeznaczone do ochrony ludzi przed środkami masowego rażenia i substancjami promieniotwórczymi. Jest to także miejsce, w którym jest przechowywana wiedza o świecie postapokaliptycznym. Chciałbym podziękować za wybór naszego schronu i zapewnić, że nad twoim bezpieczeństwem czuwają mechanizmy o najwyższym standardzie i nie masz się czego obawiać.”          W tym momencie lampy jarzeniowe gasną, aby po chwili uruchomić się migotając. W głośnikach słychać dźwięk jak by ktoś przewijał taśmę do przodu. Gdy światło wraca do normy głos znów mówi „Na początek przygotowaliśmy dla ciebie krótki film wprowadzający.” Na ekranie pokazuje się obraz, na początku niewyraźny, ale po chwili sam się wyregulował i zaczyna być wyświetlany film.


1 komentarz:

  1. SilverRat mam nadzieję, że na twoim blogu pojawią się nowe posty, bo może się okazać, że pod nowymi postami znajdziemy posty tak stare jak ten filmik na dole tego postu :P

    OdpowiedzUsuń