7 wrz 2010

RPG News!

Ostatnio w polskim świecie RPG wydarzyło się dużo. Żeby nie powiedzieć bardzo dużo. Mały skrót wiadomości.

RPG FAQ

Parę dni temu powstała nowa strona. Jej działanie jest proste, zadajecie dowolne pytanie zrodzone w waszej głowie związane z RPG, a ktoś inny na nie odpowiada. Macie problem z jakąś mechaniką, nie wiecie gdzie kupować podręczniki do RPG, jakie odbywają się konwenty. Zajrzyjcie na http://tekronicum.pl/rpgfaq


Wolsung - Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna

Kuźnia Gier wydała nowy dodatek opisujący Wolsugnowy Londyn. Podręcznik naprawdę dobry i godny polecenia dla wszystkich mistrzów gier prowadzących wyżej wymieniony system. Już niedługo postaram się zamieścić jego recenzje na swoim blogu.
Evernight: Noc Bohaterów


Gramel po sukcesie Savage Worlds postanowiło zadać kolejny cios i wydać pierwszy setting. Sam nie przepadam za klimatem fantasy, ale z mechaniką SW myślę, że jest warte sprawdzenia.


Klanarchia w PDF

System, który wyszedł w zeszłym roku doczekał się swojego pierwszego dodatku o nazwie Szarpane Miasto. Jest on dostępny do zakupu w wersji PDF. Jednak drugą dużo bardziej zaskakującą informacją jest, że główny podręcznik wcześniej sprzedawany w papierowej wersji za ponad 100 zł w poprawionej wersji jest również dostępny w PDF w cenie 9,99!

Warto dodać, że kupując tutaj obydwie pozycje  razem zapłaci się 14,99.
Robotica: Kult Technologii 

W ostatnim miesiącu wyszedł nowy system rpg. Gra osadzona w ciężkim cyberpunkowym klimacie. Do podręcznika w twardej oprawie dodano płytę CD z muzyką i karatami postaci.
Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz na http://www.roboticarpg.pl

MISTRZ GRY.PL

Ruszył nowy serwer społecznościowy zrzeszający ludzi związanych z grami RPG. Jego powstanie zdążyło już nieźle namieszać w sieci i spowodować wiele kontrowersji. Nie mniej życzę powodzenia w jego dalszej działalności, bo początki zawsze są trudne.  http://mistrzgry.pl


SZPERACZ

Powstała wyszukiwarka graczy i mistrzów gry o nazwie szperacz. Ciekawa propozycja dla wszystkich którzy nie mają z kim grać nie tylko w RPG, ale też gry planszowe.

2 komentarze:

 1. Widzę, że RPG-owcy zauważyli, że internet ważną częścią życia społeczeństwa, jest. Wydawca Klanarchii pewno zarabia na reklamach wyskakujących podczas ściągania z tąd ta niska cena.

  Ciekawym pomysłem są wyszukiwarki graczy. Jeżeli nie masz z kim zagrać, to może w twojej okolicy są inni ludzie, którzy podzielają twoje zainteresowania i chętnie w coś zagrają z kimś innym niż ich młodsza siostra i pluszowy miś, którzy mają już pewnie: "serdecznie dość tego maniaka" :P.

  Kolejny cyberpunkowy RPG? Jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwie większość życia RPG obecnie odbywa się w necie. Ja nie dawno dopiero do niego dołączyłem ;)

  Co do reklam obawiam się, że coś takiego nie istnieje.Wydawca zarobi tyle ile sprzeda. Z czego mały procent pójdzie dla autora.

  Nie mniej niedługo ma się również w wersji PDF pokazać produkty Gramel. Okaże się czy to jest przełom, czy też jednorazowe akcje.

  OdpowiedzUsuń