22 paź 2010

Schemat jRPG i cRPG

Ostatnio kumpel podesłał mi te wykres i tabele doskonale obrazujące skomplikowanie gier cRPG i jRPG. Jak widać na zamieszczonych obrazkach daleko im do prawdziwych gier RPG, co jednoznacznie wskazuje wyższość gier fabularnych nad rozrywką, jaką serwują nam konsolę czy PC i … Zaraz, jak tak spojrzeć to przypomina fabułę mojej ostatniej kampanii, wcześniejszej też.

Dobra zresztą nieważne, po prostu obejrzyjcie sobie.2 komentarze:

  1. Powiedzmy sobie szczerze.. co nowego można wymyśleć? Dodam też że te schematy idealnie wpisują się w oczekiwania każdego gracza (od łachmaniarza do rozpierdzielacza). A propos wykresów.. widzieliście ten na którym Amerykański Pentagon pokazuje jak osiągnąć stabilizację w Afganistanie? http://jimnavy.com/wp-content/uploads/2010/07/stupid_afghanistan_flow_chart.jpg Miłego ubawu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgodzę się z Pitkiem wymyślenie czegoś nowego jest strasznie trudne, ale z drugiej strony czy sami nie lubimy grac w to co tak naprawdę znamy?

    Jeszcze mała uwaga do linku Pitka. Jeżeli przeciętny marins dostał taki wykres w łapkę, to pewno pomyślał, że te strzałki to trajektorie lotów pocisków :P.

    OdpowiedzUsuń