26 gru 2010

Priest & Salomon Kane

Priest
Film który ma się pojawić w przyszłym roku, pokazuje wizję przyszłości w klimatach postapo, w której kościół ochrania ludzkość przed zombie-vampirami. Tyle można wywnioskować z trailera. Zapowiada się ciekawie, ale na więcej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Moim zdaniem warto przynajmniej z dwóch powodów: są zombie i nie jest to Resident Evil 


Salomon Kane
Jeszcze film z 2009 r. na który trafiłem szukając inspiracji do Monastyru. Świetny klimat, stroje, choć fabuła łatwa do przewidzenia to ogląda się naprawdę dobrze. Polecam choćby, dla pomysłów na sesje w klimacie dark fantasy i dla tych, którzy mają dosyć głupkowatych amerykańskich filmów fantasy.

4 komentarze:

 1. Priest, opowieść na podstawie koreańskiego komiksu, którego podajże, cztery tomy zostały wydane w Polsce, przez wydawnictwo Kasen. Zajmują się tym amerykanie? Trochę szkoda, bo oznacza to, że wiele stracimy :/.

  OdpowiedzUsuń
 2. Łatwa do przewidzenia, bo mimo wszystko w części odwołująca się do oryginału literackiego, czyli opowiadań o Solomonie Kane'ie REHa.

  Film niezły, choć nieco spaczony dzisiejszym spojrzeniem na motywację bohatera w kulturze popularnej.

  OdpowiedzUsuń
 3. zbyt efekciarski się wydaje, choć latające krzyżo-ostrza ostre

  Solomon Kane cudowny

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za cynk Jaraz, jak film mi się spodoba na pewno zainteresuje się komiksem :)

  Co do opowiadań, to strasznie ciężko je dostać. Może dlatego, że po polsku wydane były w 92 r. i to małym nakładem. Szkoda, bo sobie narobiłem smaku.

  No i dodatkowo podczas poszukiwań udało mi sie znaleźć RPG Salomon Kane na mechanice Savage World. Kiedyś będzie trzeba zagrać ;)

  OdpowiedzUsuń