1 kwi 2013

Alkoholipsa - Nowy system RPG na Polconie 2013!


Na tegorocznym Polconie (29 sierpnia - 1 września 2013, Warszawa) ma odbyć się premiera nowego systemu RPG o tytule Alkoholipsa.

W tej grze gracze będą mieli okazję wcielić się w role napojów alkoholowych, które postanowiły zbuntować się przeciwko ich wypijaniu przez ludzi i uciekły do alternatywnego świata. Będzie można stoczyć walkę np. z żulami, innymi napojami i studentami których celem jest ich unicestwienie.

Postacie graczy będą opisane takimi cechami jak np. Etykieta (charyzma), Opakowanie (wytrzymałość), Procenty  (spirytus, odpowiedzialny za posługiwanie się nadprzyrodzonymi mocami ducha).

Aż chce się grać. 
Podczas tworzenia mechaniki duży nacisk został nałożony na realizm. Aby osiągnąć jego jak najwyższy stopień, dotychczas niespotykany w innych grach RPG, przy testach umiejętności i obrażeń będą wykorzystywane proste całki i pochodne. Dodatkowo twórcy zdradzili, że w ich systemie używać będziemy powszechnie lubianą i popularną kostkę k12.

Do każdego podstawowego podręcznika ma być dodawane pół litra czystej. Twórcy tej gry uważają, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie było w grach RPG i postanowili zapełnić tą niszę w niszy. Podręcznik, aby trafić do jak największej publiki, ma być sprzedawany również w sklepach monopolowych. Dodatkowo prowadzone są rozmowy aby system ten wydać w U.S.A. i paru innych krajach.

3 komentarze:

 1. Zacny prima aprilisowy żart :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy27/4/13 20:58

  Przeczytałem to z "lekkim" opóźnieniem ale i tak roześmiałem się do łez XD - Bartek

  OdpowiedzUsuń
 3. no i prawie ci uwierzyłam :P

  OdpowiedzUsuń